Tepelné čerpadlo pro rodinný dům. | Bioterm.cz | ENERGOSTAR Tepelné čerpadlo úspora pro váš dům

Rakouská tepelná čerpadla

hledej

Tepelná čerpadla - jejich přínos

Tepelné čerpadlo patří dnes již k poměrně rozšířeným způsobům vytápění, jenž mají desítky tisíc svých příznivců.

 

Tepelné čerpadlo - hlavní důvody pořízení

Hlavních důvodů, proč využít pro ohřev vody, chlazení a topení tepelná čerpadla je hned několik.

 

PENÍZE

V prvé řadě to jsou PENÍZE. Tepelné čerpadlo představuje skutečný zisk do budoucna, neboť jejich využitím ušetříte na provozu Vašeho domu. Navíc se díky tepelným čerpadlům stáváte nezávislí na monopolích, které tlačí ceny za plyn a elektriku každoročně směrem vzhůru. Přestože je investice do tepelného čerpadla oproti plynovému kotli vyšší, její návratnost v úspoře energie ji několikanásobně převýší.

Pro příklad:

Rodinný dům o vytápěné ploše cca. 140m2 s tepelnou ztrátou 6 kW Vám ušetří roční náklady ve výši cca. 25.000,- , přičemž návratnost investice je cca. do 4 - 4,5 let v závislosti na zvoleném typu čerpadla.

 

Úspora je zásadní kritérium

Rodinný dům o vytápěné ploše cca. 200 m2 s tepelnou ztrátou 10 kW Vám ušetří roční náklady ve výši cca. 32.000,- Kč, přičemž návratnost investice je cca. do 4 - 4,5 let v závislosti na zvoleném typu čerpadla.

 

Rodinný dům s bazénem o vytápěné ploše cca. 250 m2 s tepelnou ztrátou 15 kW Vám ušetří roční náklady ve výši cca. 50.000,- Kč, přičemž návratnost investice je cca. do 3 - 4 let v závislosti na zvoleném typu čerpadla.

 

TEPELNÉ ČERPADLO - UNIVERZÁLNOST

Dalším důvodem, proč zvolit tepelné čerpadlo je jeho vícestranné využití. Například čerpadla s vrty lze využít též pro celoroční a v podstatě beznákladový chod klimatizace. K tepelnému čerpadlu lze také bez obav doplnit například řízené větrání, které Vás investičně vyjde rozhodně na méně, než samostatně instalované větrací systémy.

 

EKOLOGIE A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Tepelné čerpadlo díky své jedinečné technologii, kdy využívají pro vytváření energie teplo z okolí, napomáhají zároveň udržovat rovnováhu globálního klimatu. Z tohoto důvodu jsou čerpadla velice ekologická a jejích pořízením ušetříte nejen Vaši peněženku, ale i matku přírodu.

 

Tepelná čerpadla aneb vytápějte ekologicky

Při výběru vhodného tepelného čerpadla se vychází z několika základních faktorů. Především je nutné vybrat takový druh tepelného čerpadla, který bude zcela vyhovovat místním podmínkám, kde je rodinným dům či jiný objekt umístěn. Samotný výkon čerpadla se pak určuje podle teplených ztrát domu.

 

Tepelné čerpadlo, to je nová revoluce ve vytápění Vašeho domu. Kontaktujte nás a informujte se na všechny výhody, které Vám tepelná čerpadla nabízejí.
Pomůžeme vám ohledně získání státních dotací. Více v sekci Financování.