Bioterm.cz - odborná montáž po celé ČR Bioterm.cz - odborná montáž po celé ČR

Rakouská tepelná čerpadla

hledej

Tepelná čerpadla a životní prostředí

Tepelná čerpadla udělají radost každému, pro něhož nepředstavují slova jako je "ekologie" či " životní prostředí" velkou neznámou. Tepelná čerpadla nejenže pro vytváření energie využívají teplo z okolí, které je akumulovanou sluneční energií nacházející se ve vodě, vzduchu a zemi, ale i další, neopomíjené přednosti, které mají důležitý vliv na životní prostředí. Je totiž vědecky dokázáno, že technologie tepelných čerpadel, jako jedna z mála může pomoci k udržení rovnováhy globálního klimatu.

Životní prostředí v ohrožení

Životní prostředí a příroda je lidstvem velice silně zatěžována, ať již se jedná o nadměrnou dopravu, používání freonů či spalování zemního plynu, ropy a uhlí. Tak, jak se my lidé k přírodě chováme, tak i ona se chová k nám a vše nám vrací pomalu, ale intenzivní silou. Jedním z jevů neutěšeného stavu přírody je nárůst množství metanu a koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře. Tyto faktory způsobují skleníkový efekt, jehož důsledek pociťujeme všichni. Jedním z nich je např. dle OSN vzrůst průměrných teplot v rozmezí od 1,5 - 4,5 °C v následujících sto letech, narušení klimatického systému, což za následek časté bouře, krupobití, lijáky či naopak sucha a zvyšování hladin moří.

 

Samozřejmě, že životní prostředí ohrožují desítky ba stovky dalších faktorů. Tepelná čerpadla však napomáhají tyto faktory minimalizovat anebo alespoň tlumit, neboť jsou skutečně šetrným zdrojem tepla a to nejen k lidem, ale k přírodě samotné.